промышленность
- производство красок и лаков;
- производство силикатного и керамического кирпича;
- производство улучшенных марок цемента и бетона;
- изготовление строительных смесей различного применения;
- упрочняющий наполнитель в производстве бумаги и тарного картона;
- упрочняющий наполнитель резинотехнических изделий и искусственной кожи;
- производство органоминеральных и биоактивных удобрений длительного действия.
ЦЕОЛІТ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
Природний цеоліт може бути визначений, відповідно до європейського стандарту - ENV 197-1, в якості природного пуццолана. Як і в інших пуццоланах, цеоліт не твердне при змішуванні з водою. Тим не менше, після подрібнення, піддається взаємодії, в присутності водорозчинного гідроксиду кальцію, з утворенням силікату кальцію сполук, алюмінат кальцію, які викликають поступове збільшення твердості. Цеоліт використовують в будівельній промисловості як добавки до цементу. Використання цеоліту у кількості 30% за вагою, в якості заміни звичайного портландцементу, досягається сульфату опір, порівнянну з портландцементу характеризується.
Експерименти показали, що додавання цеоліту (клиноптилоліту вмістом вище 68%) збільшує пластичність штукатурки і шпаклівки, і міцність на стиск через 28 днів збільшилася на 15%.
Ці результати обумовлені тим фактом, що додавання цеоліту (клиноптилоліту зміст вище 68%), щоб запобігти деградації цементного клінкеру його параметри, в той час як поліпшення процесу і створення монокристалла гідратації цементного клінкеру і цементу.
Збільшує кількість гідратованих частинок і призводить до створення більш однорідного і більш щільну структуру мінералів і цементу. У той же час позитивний вплив на C3S процесу гідратації, що вказує на можливість використання продукції з покращеними параметрами якості замість традиційних наповнювачів.
Таке збереження-посилення ефекту можна пояснити компресійного формувань процес etringytu прискорення в початковій стадії зв'язування, прискорення гідратації цілить (С3А) і технологічного формула алита (C3S), а вміст активного оксиду алюмінію та діоксиду кремнію. W / оксидами поглинати цемент лужних іонів, що підвищує концентрацію окису калію. Силікатні частинки цементу, додаючи цеоліт швидко починають вступати в реакцію з водою і цеоліт бере участь в процесі гідратації. Це призводить до прискорення процесу зв'язування з підвищеною міцністю. Цеоліт діє в якості матриці, а не тільки в процесі кристалізації, але є джерелом додаткового активного гідросиликату таким чином, міцний матеріал може бути досягнута навіть без термообробки.
Основні переваги використання цеоліту у виробництві бетону:
збільшити міцність бетону
підвищена стійкість до морозу і інших погодних факторів
збільшуючи міцність на вигин і міцність на стиск
підвищена стійкість до сульфатів
збільшення стабілізуючими властивостями
впровадження фінансових заощаджень
зниження водопоглинання
В США, Німеччині, Італії та колишньої Югославії протягом тривалого часу у виробництві цементу, використовуваного цей мінерал . Можливості використовує цеоліту в будівництві:
Виробництво товарного бетону.
Виробничі булижники.
Виробництво збірних залізобетонних.
Залізобетонні конструкції.
Виробництво залізобетонних конструкцій.
Газобетон.
|